Izjave za javnost / 23. marca 2021

Pogovor ”Začelo se je z zaupanjem”

Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja na pravice žensk opozarja vsak dan,
še posebej pa v mesecu marcu, mesecu žensk, zato vas lepo vabimo na

POGOVOR

”ZAČELO SE JE Z ZAUPANJEM”

v sredo, 31. marca 2021, ob 16. uri.

Vprašanja povezana z nasiljem nad ženskami in položajem žensk v družbi nasploh bomo osvetlili s predstavitvijo treh kratkih filmov z naslovom »Začelo se je z zaupanjem«, ki na osnovi resničnih zgodb na igrano dokumentaren način predstavljajo posilstvo, nasilje v družini in intimnopartnerski umor in so bili mednarodno, premierno predvajani decembra 2020. Z ustvarjalkami in ustvarjalci filmov se bomo pogovarjali o ozadju nastanka filmov in njihovemu pomenu za ozaveščanje o problematiki nasilja nad ženskami, vsebino in pomen filmov pa bodo v širši kontekst postavile strokovnjakinje, ki se dnevno srečujejo z ženskami, ki so preživele nasilje.

Spregovorili bodo:

Martin Draksler, režiser
Zala Opara, producentka, Zavod Vertigo
Tamara Avguštin, igralka
Doroteja Nadrah, igralka
Dubravka Hrovatič, Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja
Maja Plaz, Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja
Ana Jereb, Društvo SOS telefon za ženske in otroke – žrtve nasilja

Pogovor bo moderirala dr. Jasna Podreka, Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani
K razpravi toplo vabljene_i tudi udeleženke in udeleženci pogovora.

Prijave zbiramo do ponedeljka, 29. marca 2021.

KLIK NA PRIJAVO

Povezavo na dogodek vam posredujemo dan pred dogodkom.

Pridružite se tudi vseslovenski dobrodelni akciji #VrednaSi, ki namesto šopka rož, ženskam v stiski omogoča lažji vstop v novo poglavje njihovega življenja. Akcija se bo zaključila na dan dogodka, na katerem bodo predstavljeni tudi učinki dobrodelne akcije #VrednaSi.

Ljubljana, 19. 3. 2021

Vabilo pdf