SOS in mediji / 21. maja 2020

Spolna dimenzija COVID-19

Fundacija Sukhumi, ki so jo v mestu Kutaisi v Zahodni Gruziji ustanovile znotraj države razseljene ženske, članice notranje razseljenih oseb, je pripravila hitro poročilo o vplivu COVID-19 na človekovo varnost: Rapid Assessment Report  – The Gender Dimension of the COVID-19 Pandemic and its Impact on Human Security.

Pri tem so še posebej izhajale iz temeljnih izzivov in težav, s katerimi se soočajo njihove uporabnice in uporabniki, posebej ženske in deklice. V poročilu najdemo tudi priporočila o primernih in pravočasnih strategijah za zmanjševanje negativnih posledic COVID-19.

Poročilo lahko prebrete s klikom na zgornji naslov.

Fotografija Sahand Hoseini na Unsplash

Sorodne vsebine

Pojasnilo glede priprave sprememb Kazenskega zakonika glede opredelitve posilstva

SOS in mediji / 24. julija 2020

Medtem ko je po modelu »samo ja pomeni ja« potrebno soglasje vseh oseb, model veta temelji na nasprotovanju: za posilstvo gre, kadar je bilo izraženo nasprotovanje.

Preberi več